Bezbolesne leczenie

Bezboleśnie i bez złych wspomnień

Ikonka dla Bezboleśnie i bez złych wspomnień

Bezboleśnie
Co zrobić, żeby nasz maluch nie bał się dentysty? Dobrze wiemy do czego prowadzi nieumiejętne postępowanie z przestraszonym dzieckiem. Stres i łzy całkowicie uniemożliwiają leczenie. Miesiącami odwlekamy wizytę, żeby oszczędzić tego naszemu dziecku i sobie. A zęby? Są w coraz gorszym stanie. Po pewnym czasie nawet kilka wizyt byłoby za mało, żeby nadrobić wszelkie zaległości. Więc co należy zrobić? Jedynym wyjściem staje się kompleksowe leczenie stomatologiczne z udziałem anestezjologa, dzięki któremu nawet najdłuższy zabieg będzie całkowicie bezbolesny. Warto dodać, że w sytuacji , w której niezbędne staje się wkłucie igły do żyły małego pacjenta, używamy rutynowo plastra EMLA całkowicie znieczulającego skórę.

Bez złych wspomnień
We współczesnej praktyce pediatrycznej zaleca się wykonywanie nieprzyjemnych zabiegów u dzieci w znieczuleniu ogólnym.

W ten sposób można bez stresu. Lęku, , czy choćby zwykłego zmęczenia przeprowadzić długotrwałe leczenie za jednym razem (bez konieczności kilku, czy kilkunastu wizyt).  Dziecko usypia w obecności rodziców po doustnym podaniu leków uspakajających,  a kiedy budzi się nawet nie wie, że wyleczyliśmy mu nie jeden, ale kilka zębów naraz.

W naszej poradni rodzice mogą towarzyszyć dziecku aż do pełnego zaśnięcia, a także wtedy, gdy budzi się po zabiegu. Do ich dyspozycji oddajemy ogród, pokój wypoczynkowy wyposażony w sprzęt video, gdzie można napić się kawy lub herbaty.

Obecność mamy i taty zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa. Po zabiegu, nie tylko nic go nie boli, ale również nie pamięta, że stało się coś nietypowego.

  • Bezboleśnie i bez złych wspomnień - zdjęcie nr 1
  • Bezboleśnie i bez złych wspomnień - zdjęcie nr 2